صفحه اول خرید گروهی سینما تخفیف پیگیری خرید فیلمها تاتر کمدی تماس با ما

اکران فیلم «کوه» برای اولین بار در ایران

علاقمندان به سینمای امیرنادری، فیلمساز ایرانی مقیم آمریکا می‌توانند به زودی شاهد اکران تازه‌ترین اثر این کارگردان در سینماها باشند. بعد از دهه‌ی شصت، فیلمی از نادری در ایران اکران نشده بود و حالا بعد از حدود ۳۰ سال علاقه‌مندان به سینمای او می‌توانند به تماشای فیلمش بنشینند.

 فیلم سینمایی کوه (Monte)، جدیدترین ساخته‌ی امیر نادری از نیمه‌ی دوم مردادماه در سینماهای گروه هنر و تجربه به نمایش درمی‌آید. این فیلم به محض صدور پروانه‌ی نمایش آن، از نیمه‌ی مردادماه در سینماهای گروه هنر وتجربه اکران می‌شود.
فیلم «کوه» برای اولین بار در بخش غیررقابتی هفتاد و سومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم ونیز به نمایش درآمد. همچنین در این جشنواره جایزه‌ی معتبر جیگر-لکولتر گلوری را برای فیلمسازی به امیر نادری برای مشارکت اصیل او در سینمای نوآورانه معاصر اهدا کردند.

«کوه» به عنوان اولین فیلم ایتالیایی‌زبان نادری، روایت‌گر ماجرای مردی است که به رغم تاریکی مطلقی که پیرامونش را فراگرفته، تقلا می‌کند آفتاب را به روستای خود بازگرداند. در خلاصه‌ی داستان فیلم آمده: «در گذشته‌های دور، در دهکده‌ای نیمه متروک پای کوه، آگوستینو به همراه همسرش نینا و پسرش جان زندگی می‌کند. آنها قربانی سختی‌های زندگی و درگیر جنگ دایمی با طبیعت می‌شوند.»
در این فیلم تقریبا تمام صحنه‌های آن در کوه‌های منطقه‌ی تیرول جنوبی و در ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا فیلمبرداری شده است.
آندریا سارتورنی و کلودیا پوتنتزا بازیگران اصلی جدیدترین فیلم امیر نادری هستند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها