صفحه اول خرید گروهی سینما تخفیف پیگیری خرید فیلمها تاتر کمدی تماس با ما

وزیر ارشاد: چیزی به نام توقیف در ادبیات سینمایی نداریم

«از نظر ما فیلم‌ها یا مجوز می‌گیرند یا نمی‌گیرند. ما دیگر چیزی به نام توقیف در ادبیات سینمایی نداریم.»

صالحی
 سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه همايش چشم‌انداز تئاتر استان‌ها در جمع خبرنگاران حاضر شد و در ادامه درباره تعیین تکلیف فیلم‌های توقیفی اظهار داشت: ما در مجموع در طول سال، به حدود ۱۰۰ فیلم کوتاه و بلند مجوز می‌دهیم که این طبیعت کارمان است. بعضی فیلم‌ها مجوز اکران نمی‌گیرند و به طور طبیعی دچار چالش هستند. سیاست سازمان سینمایی است که اصلاحات مورد نظر فیلم‌ها را به تهیه‌کنندگان اعلام می‌کند. در صورتی که این اصلاحات اعمال شود، فیلم مجوز اکران می‌گیرد.

وزیر ارشاد افزود: ما می‌خواستیم یک بار برای همیشه این کلمه «توقیف» را از ذهن‌ها پاک کنیم و دیگر اثری با عنوان « فیلم توقیفی» نداشته باشیم. از نظر ما فیلم‌ها یا مجوز می‌گیرند یا نمی‌گیرند. ما دیگر چیزی به نام توقیف در ادبیات سینمایی نداریم. اگر فیلم منطبق با سیاست سازمان سینمایی تولید شد که مجوز می‌گیرد و اکران می‌شود؛ اما اگر منطبق با سیاست‌ها نباشد اکران نخواهد شد.

صالحی امیری در پایان تصریح کرد: نظام سینمایی ما از یک استاندارد خاصی برخوردار است. به همه ملاحظات فرهنگی و اجتماعی توجه می‌کند و اگر چالشی در میان باشد، گزارش می‌کند. در فرایند مجوز فیلم‌ها نه وزیر و نه رئیس سازمان سینمایی و نه هیچ مقام دیگر مداخله ندارد؛ بلکه این مسائل در روند قانونی خود شکل می‌گیرد. ما در دولت یازدهم نقدها را می‌شنویم و به آن‌ها پاسخ می‌دهیم. همچنین حساسیت‌های لازم دینی و مذهبی را در نظر داریم و در جلسه ای که با کارگردانان و تولیدکنندگان فیلم داشتیم، تقاضا کردیم که مروج مسائل دینی و مذهبی باشند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها