امتیاز کاربران : 3.4 از 5 90
برای امتیاز دادن باید با کاربری خود وارد شوید

بیدار شو آرزو

اجتماعی90 دقیقه
کارگردان:کیانوش عیاری
تهیه کنندگان:کیانوش عیاری
سال ساخت:1383

درباره فیلم

یلم «بیدارشو آرزو» داستان آموزگار جوان روستایی در حاشیه شهر بم را روایت می کند که پس از بیرون آمدن از زیر آوار پی می برد همکارش جان سپرده است، او به سوی شهر راه می افتد تا برای اهالی کمک بیاورد، ‌اما با رسیدن به شهر ناباورانه درمی یابد که فاجعه اصلی در آنجا روی داده و از هر گوشه و کناری فریاد شیون و زاری و درخواست کمک بلند است؛ وی در بیمارستان ویران و پر از مجروح و کشته به روحانی برمی خورد و به توصیه و راهنمایی او به گورستان شهر رفته و به کار غسل دادن زن ها و دفن آن ها می پردازد. مردی زندانی که در اثر ویرانی زندان خود را به شهر رسانده، برای غسل دادن زن، مادر و فرزندش «آرزو» از او کمک می خواهد.

سالنها و سانس ها - خرید آنلاین بلیت

بازيگران:

بهناز جعفری، مهران رجبی،‌ مهدی جعفری، محمدحسین اکبری، احسان رضوانی،‌سحر سالاری و زینب زمانی

سایر عوامل:

نویسنده: کیانوش عیاری، موسیقی: امید رئیس دانا، مدیر فیلمبرداری: منصور آذرگل، تدوین: کیانوش عیاری.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها

ت

فیلم خوب ولی مظلوم... دیر اکران شد و اکران کم.

1397/1/29, ساعت : 1:13 PM
پاسخ دادن

اویس قلی زاده

بسیار بسیار زیبا. به نوعی یک "داکیودرام" بینظیر. زحمت هایی که آقای رجبی و خانم جعفری جلوی دوربین کشیدن و بازی که ارائه دادن مثال نزدنی بود. ایکاش همون سال ۸۳ اکران عمومی میشد.

1396/11/25, ساعت : 8:47 PM
پاسخ دادن

حمیدرضا اشتری

فیلمی با صحنه های تلخ و واقعی ولی بازی مهران رجبی توی قاب این فیلم خوب در نیومده در کل نسبت به همزمانی با زلزله کرمانشاه خیلی قابل توجه و تفکر برانگیزه.

1396/11/23, ساعت : 9:55 AM
پاسخ دادن

داوود

عالی تر از چیزی بود که انتظار شو می‌کشیدم. باید به عیاری و دیگر عوامل تبریک گفت که همچین شاهکار تلخی رو آفریدن.

1396/11/10, ساعت : 1:05 AM
پاسخ دادن

ن و

این فیلم رو سال 85 و زمان دانشجویی در اکران خصوصی برای دانشگاه شهید بهشتی و با حضور استاد عیاری و خانوم جعفری دیدم.شاهکار بود و همیشه حسرت میخوردم که چرا اکران عمومی نشد😮 استاد عیاری فیلمبرداری دکتر قریب رو متوقف کردن و با گروه این فیلم رفتن و در خرابه های زلزله ی بم،این فیلم رو ساختند.مرز بین فیلم و مستند در این فیلم در هم تنیده است

1396/10/11, ساعت : 4:25 PM
پاسخ دادن

رضا مقصودی

شاهکار. به معنای واقعی کلمه،فیلم. از همه ی وجوه ارزشمند کار،لوکیشن،طراحی صحنه،طراحی لباس،فیلمنامه،فیلمبرداری،بازی ها و ... بگذریم(که نباید گذشت) تصویر بدیع و ارزشمندی که از زندگی و انسان پیش چشممان قرار می گیرد ستودنیست. چند پلان از این فیلم قطعا از ماندگار ترین تصویر های حافظه ی اهالی سینما خواهد شد. ببینید حتما.

1396/9/27, ساعت : 3:30 PM
پاسخ دادن