امتیاز کاربران : 3.9 از 5 21
برای امتیاز دادن باید با کاربری خود وارد شوید

شاعران زندگی

73 دقیقه
کارگردان:شیرین برق‌نورد
تهیه کنندگان:مجتبی میرتهماسب
سال ساخت:1396

درباره فیلم

روایتی شاعرانه از زندگی، کار و دغدغه‌های شیرین پارسی، شالی‌کار، فعال محیط‌زیست و فعال اجتماعی در حوزه زنان.

نظر کارگردان

شیرین پارسی با روحیه‌ای مقاوم، تلاش‌گر، مصمم و خستگی‌ناپذیر، نگاهی عاشقانه و عمیق به زندگی و ابعاد مختلف آن دارد. او برای زندگی ارزشی بسیار والا قائل است و به انسان و تاثیرگذاری او بر محیط پیرامون‌اش بسیار اعتقاد دارد. از همین روست که زندگی‌ای کاملاً متفاوت برای خود رقم زده است. زندگی‌ای که از او شخصیتی جذاب و تاثیرگذار به وجود آورده و در زمانه‌ای که هجمه فراز و نشیب‌های اجتماعی و اقتصادی منجر به ناامیدی و یاس در جامعه گشته است، او نویدگر استقامت انسان با اتکا به بینش و درک متفاوت از زندگی و رویدادهای آن است.

سالنها و سانس ها - خرید آنلاین بلیت

خانه هنرمندان
مشاهده سانس‌ها

تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان ، تلفن : 88310457-021

صحنه هایی از فیلم

بازيگران:

شیرین پارسی و محمدرضا مرزبان، سروش مرزبان، احمد مرزبان، بریجیت کولِت

سایر عوامل:

مدیر فیلمبرداری: محمدرضا جهان‌پناه، آهنگساز: پیمان یزدانیان، طراحی و ترکیب صدا: امیرحسین قاسمی، صدابرداران: وحید رضویان، میثم حسنلو، حسن شبانکاره، مدیر برنامه‌ریزی و تولید: عبدالرضا نیک‌پو، عکس: عباس کوثری،‌ پیمان هوشمندزاده، مدیریت پژوهش و کارشناسی فیلم‌های مستند کارستان: فیروزه صابر، زهرا عمرانی، پژوهشگران: شیرین برق‌نورد، زهرا عمرانی، مشاور پروژه: رخشان بنی‌اعتماد، تهیه‌کننده: مجتبی میرتهماسب، تهیه‌شده در «کارگاه فیلم کارآ» با همکاری «بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان».

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها

شبنم

این فیلم از دید من از هر نظر فوق العادست. روایت زندگی پرعشق سرکار خانم پارسی و فعالیتهای پرقدر زیست محیطیشون این مستند رو تبدیل به یک اثر هنری دیدنی کرده. پشتکار ایشون در جهت توسعه پایدار و طرز فکرشون از هر نظر قابل ستایشه. دیدن این مستند زیبا رو به همه پیشنهاد میکنم.

1396/4/30, ساعت : 09:49 ب.ظ
پاسخ دادن

هانی

فیلم فوق العاده ای بود. جریان این فیلم مستند، داستانی روان و به دور از گزافه گویی داشت. شخصیت خانم شیرین پارسی واقعا تاثیرگذار و امیدبخش بود. غیر از یکی از صحنه های فیلم در مورد تاثیر زمین خواری و ویلاسازی در شمال، باقی فیلم صحنه کلیشه ای و بدساختی نداشت. افرادی مثل خانم شیرین پارسی و کارگردان هایی مثل خانم شیرین برق نورد که به چنین موضوعی می پردازند واقعا باید مورد حمایت قرار بگیرند.

1396/4/27, ساعت : 08:11 ب.ظ
پاسخ دادن