امتیاز کاربران : 3.8 از 5 54
برای امتیاز دادن باید با کاربری خود وارد شوید

شاعران زندگی

73 دقیقه
کارگردان:شیرین برق‌نورد
تهیه کنندگان:مجتبی میرتهماسب
سال ساخت:1396

درباره فیلم

روایتی شاعرانه از زندگی، کار و دغدغه‌های شیرین پارسی، شالی‌کار، فعال محیط‌زیست و فعال اجتماعی در حوزه زنان.

نظر کارگردان

شیرین پارسی با روحیه‌ای مقاوم، تلاش‌گر، مصمم و خستگی‌ناپذیر، نگاهی عاشقانه و عمیق به زندگی و ابعاد مختلف آن دارد. او برای زندگی ارزشی بسیار والا قائل است و به انسان و تاثیرگذاری او بر محیط پیرامون‌اش بسیار اعتقاد دارد. از همین روست که زندگی‌ای کاملاً متفاوت برای خود رقم زده است. زندگی‌ای که از او شخصیتی جذاب و تاثیرگذار به وجود آورده و در زمانه‌ای که هجمه فراز و نشیب‌های اجتماعی و اقتصادی منجر به ناامیدی و یاس در جامعه گشته است، او نویدگر استقامت انسان با اتکا به بینش و درک متفاوت از زندگی و رویدادهای آن است.

سالنها و سانس ها - خرید آنلاین بلیت

بازيگران:

شیرین پارسی و محمدرضا مرزبان، سروش مرزبان، احمد مرزبان، بریجیت کولِت

سایر عوامل:

مدیر فیلمبرداری: محمدرضا جهان‌پناه، آهنگساز: پیمان یزدانیان، طراحی و ترکیب صدا: امیرحسین قاسمی، صدابرداران: وحید رضویان، میثم حسنلو، حسن شبانکاره، مدیر برنامه‌ریزی و تولید: عبدالرضا نیک‌پو، عکس: عباس کوثری،‌ پیمان هوشمندزاده، مدیریت پژوهش و کارشناسی فیلم‌های مستند کارستان: فیروزه صابر، زهرا عمرانی، پژوهشگران: شیرین برق‌نورد، زهرا عمرانی، مشاور پروژه: رخشان بنی‌اعتماد، تهیه‌کننده: مجتبی میرتهماسب، تهیه‌شده در «کارگاه فیلم کارآ» با همکاری «بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان».

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها

مائده طاهری

مجموعه مستندهای کارستان رو به تازگی دیدم و همه فوق العااده بودن! بینهایت دیدنشون رو توصیه میکنم مخصوصا "شاعران زندگی" رو...

1396/7/28, ساعت : 12:41 AM
پاسخ دادن

فرجامی

در فیلم حس زندگی جریان داشت موردی که در هیاهوی زندگی شهری گم شده است .فیلم خوش ساختی بود.

1396/7/2, ساعت : 8:02 AM
پاسخ دادن

شبنم

این فیلم از دید من از هر نظر فوق العادست. روایت زندگی پرعشق سرکار خانم پارسی و فعالیتهای پرقدر زیست محیطیشون این مستند رو تبدیل به یک اثر هنری دیدنی کرده. پشتکار ایشون در جهت توسعه پایدار و طرز فکرشون از هر نظر قابل ستایشه. دیدن این مستند زیبا رو به همه پیشنهاد میکنم.

1396/4/30, ساعت : 9:49 PM
پاسخ دادن

هانی

فیلم فوق العاده ای بود. جریان این فیلم مستند، داستانی روان و به دور از گزافه گویی داشت. شخصیت خانم شیرین پارسی واقعا تاثیرگذار و امیدبخش بود. غیر از یکی از صحنه های فیلم در مورد تاثیر زمین خواری و ویلاسازی در شمال، باقی فیلم صحنه کلیشه ای و بدساختی نداشت. افرادی مثل خانم شیرین پارسی و کارگردان هایی مثل خانم شیرین برق نورد که به چنین موضوعی می پردازند واقعا باید مورد حمایت قرار بگیرند.

1396/4/27, ساعت : 8:11 PM
پاسخ دادن