امتیاز کاربران : 2.3 از 5 29
برای امتیاز دادن باید با کاربری خود وارد شوید

فصل بارانهای موسمی

اجتماعی90 دقیقه
کارگردان:مجید برزگر
تهیه کنندگان:منوچهر شاهسواری
سال ساخت:1387

درباره فیلم

پسر نوجوانی در آستانه‌ جدایی پدر و مادرش زندگی جدیدی را تجربه می‌کند. این زندگی ساده که در تنهایی و پرسه‌های طولانی می‌گذرد، او را ناگزیر به انتخاب‌های جدید می‌کند.

نظر کارگردان

باید سال ۷۹ باشد یا ۸۰ که پروانه ساخت اولین فیلم بلندم را گرفتم؛ برای فیلم‌نامه‌ «مصایب مریم». در زمانه‌ آنالوگ و دوربین‌های در اختیارِ فارابی و نگاتیو. وقتی برای تصویب ِ کمک و تجهیزات و نگاتیو به فارابی رفتم یک‌سره فیلم‌نامه رد شد تا آنجا که پروانه را هم باطل کردند. قرار بود دوست و استاد ِ خیلی از ما بچه‌های سینمای جوان و دانشگاه محمدرضا شریفی مدیر فیلم‌برداری فیلم باشد. او مدارکِ درخواستِ پروانه را امضا کرده‌بود که نشد. سال‌ها گذشت و من در تردیدِ فیلم اول ساختن و تغییرات ذهنی‌ام در سینما، سعی کردم واقع‌بینانه دریافت‌هایم از سینما را– که با جهان فیلم‌های کوتاهم بسیار فاصله گرفته‌بود- پیش رویم بگذارم و فیلم اولم را بالاخره بسازم. چیزهایی که راحت‌تر در اختیار داشتم را کنار هم چیدم: شهر تهران و پرسه زدن‌ها و نوجوانی که آن‌ها را احتمالا ارزان‌تر می‌توانستم به چنگ بیاورم. و «فصل باران‎های موسمی» با همکاری دوستم حامد رجبی نوشته شد سال ۸۶٫ و به لطفِ آقای منوچهر شاهسواری ساخته شد و در فستیوال‌های زیادی نمایش داده‌شد. بعد از اولین نمایشش من بر مسیری که انتخاب کرده‌بودم، مصمم‌تر شدم. «پرویز» و «یک شهروند کاملا معمولی» برایم ادامه همان مسیراند. همین طور فیلم‌هایی که تهیه کردم. حالا از آن روزها حدود ده سالی می‌گذرد. و از اولین اقدام‌هایم برای ساخت فیلم اول شاید ۱۶ سال. ده دوازده سالی هم هست که محمدرضا شریفی در میان ما نیست. این فیلم به او تقدیم شده‌است.

سالنها و سانس ها - خرید آنلاین بلیت

صحنه هایی از فیلم

بازيگران:

نوید لایقی مقدم- مرضیه خوشی تراش -محمد حسینی علایی - الناز حبیبی

سایر عوامل:

فیلم‌برداری: امین جعفری/ تدوین: جواد امامی

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها

مجتبی عادل علی پور

فیلم نسبت به زمان خودش یعنی ۱۰ سال پیش خوب بود...سادگی فیلم طوری بود که احساس میشد فردی زندگی خود یا دوستی که همچین زندگی ای داشته رو با بی تجربگی به صورت فیلم در آورده... این سادگی شاید نشون دهنده زندگی ساده و بی بعد عده ای از نوجوون های اون موقع و امروزه باشه... کلا فیلم معمولی ای بود و بد نبود...دیدنش نیم بها میرزه :-)

1395/12/20, ساعت : 11:40 ب.ظ
پاسخ دادن